Ekonomi
Giriş Tarihi : 29-11-2021 17:45   Güncelleme : 29-11-2021 17:45

Tarım ve Orman Bölge İl Müdürleri Diyarbakır’da

Tarım ve Orman Bölge İl Müdürleri Diyarbakır’da

Tarım ve Orman Bölge İl Müdürleri Diyarbakır’da

​Etkiyap izleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

16 Bölge Tarım ve Orman İl Müdürleri Diyarbakır’da toplandı. Bölge İl Müdürleri, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve teknik elemanların katılımıyla Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde bölge toplantısı yapıldı.

Etçi ve Kombine Irkların Suni Tohumlama Uygulamaları ile Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında 26.11.2021 tarihinde ETKİYAP izleme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Etçi ve Kombine Irkların Suni Tohumlama Uygulamaları ile Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında 26.11.2021 tarihinde ETKİYAP izleme ve değerlendirme toplantısı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.  Tarım ve Orman Bakanlığı Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı ile konusunda sorumlu bakanlık personellerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının iki gurup olarak düzenlendi. Sabah yapılan oturumuna Hakkari, Şırnak, Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Tunceli illeri, öğleden sonra yapılan oturumuna Malatya, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Mardin Şanlıurfa illeri katıldı.

Proje kapsamında her il 2015’ten bu yana yaptığı suni tohumlama sayını, suni tohumlamadan doğan buzağı sayısını, ayrılan bütçenin ne şekilde kullanıldığını paylaşırken çalışmanın hangi koşullarda yapıldığına ve yaşanılan güçlüklere değinerek önerilerde bulundu.