Ekonomi
Giriş Tarihi : 28-09-2021 16:16   Güncelleme : 28-09-2021 16:16

İl Müdürlüğümüzde Karantinaya Tabi Zararlılarla Mücadele Eğitimi Verildi

İlimizde Zirai Karantinaya tabi olan Turunçgil Uzun Antenli Böceği (Anoplophora chinensis), Akdeniz Meyve Sineği (Ceratitis capitata) ve Kanadı Noktalı Sirke Sineği (Drophila suzukii) zararlılarına karşı 27

İl Müdürlüğümüzde Karantinaya Tabi Zararlılarla Mücadele Eğitimi Verildi

İlimizde Zirai Karantinaya tabi olan Turunçgil Uzun Antenli Böceği (Anoplophora chinensis), Akdeniz Meyve Sineği (Ceratitis capitata) ve Kanadı Noktalı Sirke Sineği (Drophila suzukii) zararlılarına karşı 27.09.2021 tarihinde İl Müdür Yardımcısı Mustafa Korkutan’ın da katılımıyla eğitim toplantısı düzenlendi.

Eğitim Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Mustafa Aktaş’ın sunumu, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli teknik elemanların sunum ve katkılarıyla verildi. Eğitime Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü ve ilçe Müdürlüklerimizdeki teknik elemanlar katıldı. Eğitimde karantinaya tabi zararlıların tanımı, yaşayışı, zarar şekli, mücadele yöntemleri ve sürveyleri ile ilgili konular işlendi.