Gündem
Giriş Tarihi : 27-09-2021 18:36   Güncelleme : 27-09-2021 18:36

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Vali Karaloğlu, gençlere müjdesini açıkladı:

“Sevgili genç kardeşlerim, Diyarbakır’da ikamet ediyorsanız 2 ya da 4 yıllık bir üniversitede örgün öğretim kaydı yaptırdıysanız bu sene her birinize 750 lira desteğimiz olacak” Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez ve ilçelerde bu yıl üniversiteye ilk defa yerleşen ve kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere 750 lira katkı vereceklerini duyurdu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Vali Karaloğlu, gençlere müjdesini açıkladı:

“Sevgili genç kardeşlerim, Diyarbakır’da ikamet ediyorsanız 2 ya da 4 yıllık bir üniversitede örgün öğretim kaydı yaptırdıysanız bu sene her birinize 750 lira desteğimiz olacak”
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez ve ilçelerde bu yıl üniversiteye ilk defa yerleşen ve kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere 750 lira katkı vereceklerini duyurdu.
Gençleri, “Gözümüzün ışığı, Diyarbakır’ımızın, ülkemizin ve insanlığın geleceği.” olarak tanımlayan Karaloğlu, şunları dile getirdi:
“Sevgili genç kardeşlerim, Diyarbakır’da ikamet ediyorsanız 2 ya da 4 yıllık bir üniversitede örgün öğretim kaydı yaptırdıysanız bu sene her birinize 750 lira desteğimiz olacak. Bereketli olsun. Sizler, geleceğin Cezerileri, Sezai Karakoçları, Ali Emirileri, Hamid Aytaçları, Ahmet Ariflerisiniz. Rabbim zihninizi açık, yeryüzündeki izinizi kavi kılsın.”
Büyükşehir Belediyesi üniversiteye kayıt yapan gençlere katkı sunacak
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, üniversiteyi kazanan Diyarbakırlı gençlerin eğitim hayatına katkı sunmak amacıyla “Yeni Üniversitelilere Destek Projesi” hazırladı.
Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yürütülecek proje kapsamında devlet, özel veya vakıf üniversitesi fark etmeksizin ilk defa üniversiteye yerleşen ve kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere bir defaya mahsus 750 lira katkı sağlanacak.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, proje dolayısıyla destek başvuru yazılımı hazırladı.
Öğrenciler http://destek.diyarbakir.bel.tr adresine TC kimlik numarası ve ad, soyad bilgilerini girerek başvuru yapabilecek.
Bilgiler e-Devlet üzerinden doğrulanacak
Yazılım, bilgisini sisteme yükleyen öğrencinin ikamet bilgileri Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi’nden (MERNİS), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme bilgilerini ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sisteminden otomatik olarak alacak.
Sistem, öğrencinin doldurduğu diğer bilgilerin doğruluğunu e-Devlet üzerinden otomatik kontrol edecek.
Belgelerin doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra kendisine ait İBAN numarası ve e-Devlet üzerinden alacakları öğrenci belgesini sisteme yükleyen öğrencinin başvurusu tamamlanmış olacak.
Doldurulan bilgi ve beyanlarda doğrulanmayan veya herhangi bir yanlışlık olan öğrencinin müracaatını sistem otomatik olarak reddedecek.
27 Eylül Pazartesi günü başlayacak müracaatlar, 10 Ekim Pazar günü saat 23:59’a kadar devam edecek.