Gündem
Giriş Tarihi : 05-09-2021 22:53   Güncelleme : 05-09-2021 22:53

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Vali Karaloğlu, devam eden çalışmaları denetledi

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, hafta sonu Büyükşehir Belediyesinin kent merkezinde devam eden çalışmalarını denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Vali Karaloğlu, devam eden çalışmaları denetledi

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, hafta sonu Büyükşehir Belediyesinin kent merkezinde devam eden çalışmalarını denetledi.
Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan kentin tarihi, turistik mekânlarını daha estetik hale getirirken diğer taraftan da kent trafiğini rahatlatmak için yeni yol açma ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.
Vali Karaloğlu, bu hafta sonundaki mesaisinde, Fiskaya’daki seyir terası ile Sur ilçesinde vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği Millet Bahçesi’nde ihtiyaçlarını rahatça karşılaması için yapılan sosyal tesisleri inceledi.
Ardından Eski Siverek Yolu, Elazığ yolunu Şanlıurfa yoluna bağlayan yeni bulvar ile Diclekent bulvarını Batı Çevre yoluna bağlayan kavşakta devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.
Karaloğlu, yaptığı açıklamada, ‘’Fiskaya seyir terası, altında Taş Konak, karşısında Hevsel, yanı başında Millet Bahçesi ile seyri doyumsuz bir manzara. Doğal güzelliklerle taçlanmış Diyarbakır’ımızı, bir adım ileriye taşımak için çalışıyoruz, çalışacağız.’’ İfadelerini kullandı.
Vali Karaloğlu’na incelemelerinde, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan ve Daire Başkanları eşlik etti.