Gündem
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:37   Güncelleme : 10-11-2021 17:37

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: TBMM Başkanı Şentop, Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi’nin açılışını yapacak

TBMM Başkanı Şentop, Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi’nin açılışını yapacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: TBMM Başkanı Şentop, Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi’nin açılışını yapacak

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi’nin açılışını yapacak.
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelecek TBMM Başkanı Şentop, 11 Kasım’da merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik mahallesinde faaliyet gösterecek  11 derslikli Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lise’nin açılış programına katılacak.
Gençleri üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlayacak Akademi Lise’de, alanında uzman eğitmenler, 12’inci sınıflara devam eden ve mezun olan öğrencilere Temel Yeterlilik Testi (TYT) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarına hazırlayacak,9,10 ve 11 sınıf öğrencilerine ise destek eğitimi verecek.
Üniversiteye hazırlık temel dersler saatleri dışında, öğrencilere soru çözme konusunda da yardımcı olacak olan yeni eğitim yuvasında, ayrıca gençlere yönelik 2021-2022 eğitim döneminde idare tarafından belirlenen takvim çizelgesinde Halk Oyunları, Din Kültürü, Akıl-Zeka Oyunları, Bilişim ve Müzik alanlarında etkinlikler düzenlenecek.
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgievleri, Akademi Liseler, Kitap Kafeler ve Kız Yurdunda toplamda 26 bin 450 genç ve çocuk faydalanıyor.