Gündem
Giriş Tarihi : 29-07-2021 15:43   Güncelleme : 29-07-2021 15:43

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Sanat Sokağı yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini bekliyor

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Sanat Sokağı’nın açılışını gerçekleştirecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Sanat Sokağı yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini bekliyor

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Sanat Sokağı’nın açılışını gerçekleştirecek.
Büyükşehir Belediyesi, merkez Yenişehir ilçesindeki kentin en işlek ve sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağı’nı vatandaşların ailece gezebilmesi ve kültürel etkinliklerin merkezi olarak kullanılması için yeniden düzenledi.
Vali Karaloğlu’nun 31 Temmuz cumartesi günü açılışını yapacağı Sanat Sokağı’nda, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, saat 15:00 ile 24:00 arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.
Sokakta saat 15:00’te “Dünden Bugüne Diyarbakır” sergisiyle başlayacak etkinlikler, bando performansı, halk oyunları gösterisiyle devam edecek.
Kürtçe stran ve klamların seslendirileceği 19:20’deki dengbêj divanının ardından Songül Yılmaz, Ali Aktaş ve Senem Bükülmez’in seslendireceği eserlerle müzikseverler hoşça vakit geçirecek.
Etkinlik, elektronik müziği nostaljik pop şarkılarla harmanlayan Zahit Altıntaş’ın konseri ile sona erecek.
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, yeniden düzenlenen Sanat Sokağı’nda yaz boyunca birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirmeye devam edecek.