Gündem
Giriş Tarihi : 07-09-2021 18:38   Güncelleme : 07-09-2021 18:38

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Sanat Sokağı esnafı: “Hayalimizi gerçekleştirdik”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin alt ve üst yapı çalışmaları yürüterek tamamladığı Sanat Sokağı’na vatandaşların gösterdiği ilgi esnafı memnun etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Sanat Sokağı esnafı: “Hayalimizi gerçekleştirdik”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin alt ve üst yapı çalışmaları yürüterek tamamladığı Sanat Sokağı’na vatandaşların gösterdiği ilgi esnafı memnun etti. 
Büyükşehir Belediyesi, kentin sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağı’nda yaptığı çalışmaları tamamlayarak açılışını gerçekleştirdi.
Ofis Sanat Sokağını Güzelleştirme ve Koruma Derneği ile esnaf, yapılan çalışmalardan ve vatandaşların gösterdiği ilgiden memnun kaldı. 
“Dernek ve esnaf olarak korumak da bizim görevimiz”
Ofis Sanat Sokağını Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Ümit Umdu, Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Sokağı’nı yenilemesi esnafı çok memnun ettiğini söyledi. 
Umdu, Sanat Sokağı’nın yeni halinin 7’den 70’e herkese uygun olarak tasarlandığını belirterek, şöyle konuştu:
“3 yıl önce Sanat Sokağı’nın yenilenip açılışının Bakan, Vali ve milletvekilleriyle katılımıyla gerçekleşeceğini söylense kimse buna inanmazdı. Ama Sayın Valimizin, bakanımızın, milletvekillerimizin, kaymakamlarımızın katılımıyla biz bu hayali gerçekleştirdik.

Sokağımıza sahip çıkacağız. Dernek ve esnaf olarak başta Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Umdu, vatandaşlara sokağı ziyaret etmeleri çağrısı yaptı. 
Yapılan yenilenme esnafa ve vatandaşlara olumlu yansıdı
Sokak esnafından İsmet Yaklaf, yapılan yenilenmenin esnafa ve vatandaşlara olumlu yansıdığını belirtti.
Vatandaşların aileleriyle birlikte Sanat Sokağı’na gönül rahatlığıyla gelip vakit geçirdiklerini ifade eden Yaklaf, emeği geçenlere teşekkür etti.
Sanat Sokağı’nda uzun süredir kafe işletmeciliği yapan Cemal Akın, 2015’ten sonra kaderine terk edilen sokağı kente kazandırmak için ciddi bir mücadele verdiklerini anlattı.
Bu amaçla Ofis ve Sanat Sokağı’nı Güzelleştirme ve Koruma Derneği’ni kurduklarını anımsatarak, şunları dile getirdi:
“Valimiz Münir Karaloğlu’nun göreve başlamasıyla Sanat Sokağı’nın yeniden düzenlenmesi için çalışma başlattı. Sanat Sokağı’nın yenilenme çalışmalarının salgın nedeniyle işyerlerinin kapalı olan dönemde yapıldı. Kısıtlamalarının kalkmasıyla esnafımız sokağın yeni haliyle işyerlerini açmaktan çok memnun kaldı.