Gündem
Giriş Tarihi : 09-10-2021 02:29   Güncelleme : 09-10-2021 02:29

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Karaloğlu: “Her yerde yatırımlarımız, hizmetlerimiz var”

Büyükşehir Belediyesince Kulp’ta yenilenen 126 kilometre yolun açılışı gerçekleştirildi Vali Karaloğlu: “Diyarbakır’ın 17 ilçesinin tamamını şantiye olduğunu görürsünüz

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Karaloğlu: “Her yerde yatırımlarımız, hizmetlerimiz var”

Büyükşehir Belediyesince Kulp’ta yenilenen 126 kilometre yolun açılışı gerçekleştirildi
Vali Karaloğlu:
“Diyarbakır’ın 17 ilçesinin tamamını şantiye olduğunu görürsünüz. Her yerde yatırımlarımız, hizmetlerimiz var”
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Kulp’ta yapımını tamamladığı 126 kilometrelik grup mahalle ve mahalle yollarının açılışını yaptı.
Vali Karaloğlu, İslamköy mahallesindeki açılış töreninde yaptığı konuşmada, amaçlarının yapılan çalışmaları yerinde görmek ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarına çözüm üretmek olduğunu söyledi.
Karaloğlu, Kulp’a hizmet aşkıyla gediklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Biz hizmetlerimizle hizmet aşkıyla buralara geldik ama maalesef bu coğrafyada 40 yıldır kinle kanla bu bölgeye gelip insanı canından bezdiren, şehitlerimizin olmasına vesile alan kan emiciler de bölgeye geldi. Ama bugün Allah’a hamdolsun, devletimizin sayesinde devletimiz milletiyle kurmuş olduğu büyük gönül bağı sayesinde biz buradayız. Biz bugün hizmetlerimizle buradayız.

İnşallah o kan emiciler, fitneciler, bozguncular bir daha vatandaşımızı rahatsız edecek konuma hiçbir zaman gelemeyecekle. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet etsin. İslamköy’deki ve çevredeki bütün şehitlerimize ve bu toprakları bize vatan kılan bütün şehitlerimize rahmet etsin.”
“Sadece Yol Dairesinin Kulp’taki harcaması 25 milyon lira”
Kulp’ta asfalt, stabilize, altyapı, sanat yapıları, istinat duvarları başta olmak üzere çok sayıda iş yaptıklarını belirten Karaloğlu, şunları dile getirdi:
“Sadece Yol Dairesinin Kulp’taki harcaması 25 milyon lira. Bu rakam bundan yıllar önce bir vilayetin yıllık yatırım bütçesiydi. Kulp ilçemiz Diyarbakır’a mesafe olarak en uzak gönül olarak bize en yakın olan ilçemiz. Coğrafyası zor, yol ağı uzun bir ilçemiz. Bu ilçede sorunları bir yılda çözmek de çok mümkün değil. Bu sene özellikle dar olan, kışın kar mücadelesini zor yaptığımız yolları genişletme, onların alt yapısını güçlendirme ve asfalta müsait olan yollarında asfaltlama çalışmalarını tamamladık. Hem köylerimizin birbiriyle, köylerimizin, mahallelerimizin ilçe merkeziyle ulaşımını kolaylaştırdık.Şu anda Diyarbakır’ın 17 ilçesinin tamamını şantiye olduğunu görürsünüz. Her yerde yatırımlarımız, hizmetlerimiz var. Elbette ki bunları sağlamak öyle kolay değil. Öncelikle Diyarbakır’a ayrıcalık yapan, her talebimizi her projemizi destekleyen, bakanlarına talimat veren Sayın Cumhurbaşkanımıza sizlerin adına çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Götürdüğümüz her projeye destek veren çok kıymetli bakanlarımız var. Onlara buradan teşekkür ediyoruz.”
Karaloğlu, açılışın ardından İslamköy Şehitliğini ziyaret ederek dua etti.
İlçe merkezinde yapılan çalışmalarını yerinde inceleyen Karaloğlu, vatandaşlarla bir araya gelerek talepleri dinledi.
Vali Karaloğlu’na, Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Gökhan Çiloğlu, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan ve daire başkanları ile kurum müdürleri eşlik etti..