Gündem
Giriş Tarihi : 31-07-2021 00:34   Güncelleme : 31-07-2021 00:34

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Karaloğlu, Ergani’de tamamlanan 84 km yolun açılışını yapacak

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Ergani ilçesindeki grup mahalle ve mahalle yollarının açılışını gerçekleştirecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Karaloğlu, Ergani’de tamamlanan 84 km yolun açılışını yapacak

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Ergani ilçesindeki grup mahalle ve mahalle yollarının açılışını gerçekleştirecek.
Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin grup mahalle ve mahalle yollarına 1200 kilometre yol yapımı hedefiyle açtığı 2021 asfalt sezonunda çalışmalarına devam ediyor.
Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, vatandaşların güvenli şekilde seyahat etmeleri için daha önce 5,5 metre olan yol genişliğini 7 metreye çıkardığı yenileme çalışmalarında, Ergani’deki 84 kilometrelik yolu tamamladı.
Vali Karaloğlu, 31 Temmuz Cumartesi günü yapılacak programla, sathi kaplama asfalt serilen Karpuzlu-Yüksel-Bereketli- Olgun-Han Grup Yolu, Bozyer-Yeniköy-Torçtepe-Tümtepe-Yüksel, Kayan-Kocaali-Otlak-Azıklı-Elavuz, Coşkun, Köprü-Kabasakal, Bereketli-Ulaş-Kabasakal-Kertil ve Güzelyurt mahalle yollarının açılışını yapacak.