Gündem
Giriş Tarihi : 29-07-2021 16:32   Güncelleme : 29-07-2021 16:32

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hani ilçesinde sorunlar ve çözüm yolları masaya yatırıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Hani ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hani ilçesinde sorunlar ve çözüm yolları masaya yatırıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Hani ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.
Vali Münir Karaloğlu’nun, mahallelerde altyapı ve içme suyu sorunlarını ilk ağızdan dinleyerek çözüme kavuşturulması talimatıyla harekete geçen DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale ile muhtarlardan mahallelerin sorunlarını dinledi.
Hani Belediyesi’nde, düzenlenen toplantıda Tutşi ve Lale muhtarların istek, öneri ve şikâyetlerini dinleyerek çözüm yolları hakkında bilgi verdi.
Tutşi, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu taleplerini not alarak mahallelerdeki sorunları kısa sürede çözüme kavuşturmak için toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.
Vatandaşlara temiz ve sağlıklı içme suyu ulaştırmak amacıyla diğer ilçelerde olduğu gibi Hani ilçesinde de çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Tutşi, 2021 programı içerisinde “Hani Atık Su Arıtma Projesi”ni hayata geçireceklerini belirtti.
“Kaçak su kullanımına izin vermeyin”
Kaçak su kullanılmasının önüne geçmek için gerekli tedbirleri aldıklarını ancak vatandaşa da büyük görevler düştüğünü kaydeden Tutşi, şöyle konuştu:
“Özellikle kuraklıkla mücadelenin sürdüğü bu dönemde suyu tasarruflu kullanmak ve gereksiz tüketimden kaçmak gerekiyor. Su herkesin hakkıdır. Kaçak su kullanımı ise başkalarının hakkına girmektir. Maalesef özellikle içme suyu kaçak bir şekilde bahçe sulamada kullanılıyor. Bu durum kimi zaman diğer vatandaşların su kullanım hakkına engel olabiliyor. Suyu doğru kullanım noktasında daha dikkatli olmalıyız.”