Gündem
Giriş Tarihi : 14-07-2021 17:52   Güncelleme : 14-07-2021 17:52

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: DBB’nin hizmet ve yatırım bülteni “Keremke”çıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, hizmet ve yatırımlarının yer aldığı aylık haber bülteni “Keremke” çıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: DBB’nin hizmet ve yatırım bülteni “Keremke”çıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, hizmet ve yatırımlarının yer aldığı aylık haber bülteni “Keremke” çıktı.
Büyükşehir Belediyesi’nin, kentte yaptığı alt ve üst yapı yatırımları ile sosyal yardım, spor, eğitim, turizm, kültür-sanat ve hizmetlerin yer aldığı “Keremke” bültenin ilk sayısı okuyucuyla buluştu.
Diyarbakırlılar, 40 sayfadan oluşan bültene, dijital olarak belediyenin resmi web sitesinden ulaşabileceği gibi, alış veriş merkezleri, toplu taşıma araçları, müzeler, gençlik ve kadın merkezleri ile millet kıraathanelerinden ulaşabilecek.
“Keremke”, belediye personeli aracılığıyla kentin işlek caddelerinde vatandaş ve esnafa ulaştırılacak.
“Yatırımların yönünü Diyarbakırlıların görüşlerine göre belirliyoruz”
Vali Münir Karaloğlu’nun, “Keremke”de kaleme aldığı “Diyarbakır’ı sevmeye dair” yazısında, göreve başladığı ilk günden itibaren sokaklarda vatandaşlarla birlikte olduğunu kaydetti.
Sokakta çocuk, genç, xalti (teyze), mamo (amca), işçi ve esnafları can kulağıyla dinlediğini ifade eden Karaloğlu, iş dünyası, esnaf kuruluşları, sivil toplum derneklerinin şehrin problemlerine yaklaşım ve önerilerini dinlediğini belirtti.
Karaloğlu, yazısında şu ifadelere yer verdi:
“Azami miktarda sahada bulunmaya, valilik ve belediyenin nabzının, vatandaşlarla birlikte atmasına gayret göstermeye devam ediyorum. Sosyal medya hesaplarım, şahsımın, belediye ve valiliğin e-postaları, canlı sosyal medya buluşmalarındaki mesaj alanlarını ekibimiz dikkatle takip ediyor, hizmet ve yatırımların yönünü Diyarbakırlıların görüşlerine göre belirliyoruz.”
Diyarbakır’ı sevmenin şartı
“Diyarbakırlıyla güçlü bağı Diyarbakır’ı sevmenin ve ona hizmet etmenin ilk şartı kabul ediyoruz.”İfadelerini kullanan Karaloğlu, şunları aktardı:
“Diyarbakır’da tüm zamanların yatırım rekorlarını kırılıyor, yeni işyerleri açılıyor, yeni şirketler kuruluyor. İnanıyorum ki bu başlayan yeni dönem Karacadağ’dan Hevsel’e, Sur’dan Çınar’a, Ashab-ı Kehf’ten Pir Aziz’e, Silvan’daki esnaftan Dicle’deki çiftçiye bütün Diyarbakırlıları sarıp sarmalayacak, bugün dünden güzel olacak gelecek bugünden; Diyarbakırlı kadim kentin bütün potansiyelleriyle inşallah buluşacak.”
Dolu dolu “Keremke”
Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığınca her ayın 1 ile 5 arasında çıkarılması hedeflenen bültende, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı, hayata geçirmeyi planladığı hizmet ve yatırımlar yer alacak.