Gündem
Giriş Tarihi : 26-07-2021 18:49   Güncelleme : 26-07-2021 18:49

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: “Can Dostlar”ın yeni yuvasında çalışmalar sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan can dostların barınma ve tedavileri için yeniden düzenlediği Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çalışmalarda sona yaklaştı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: “Can Dostlar”ın yeni yuvasında çalışmalar sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan can dostların barınma ve tedavileri için yeniden düzenlediği Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çalışmalarda sona yaklaştı.
Yeniden modern bir şekilde dizayn edilen 17 bin 54 metrekarelik merkezde, can dostların tedavilerinde kullanılmak üzere son teknoloji cihazlarla desteklenecek tam teşekküllü ameliyathane ve laboratuvar bulunacak.
Laboratuvar biriminde ultrason, kansayım ve röntgen işlemlerinin gerçekleştirilebileceği merkezde, 51 köpek kulübesi, kedi evi, büyükbaş hayvan barınağı ve idari bina yer alıyor.
Yüzde 90’ı tamamlandı
Fen İşleri Daire Başkanlığı, günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek olan can dostların yeni modern yuvasında inşaat çalışmalarının %90’ını tamamladı.
Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kaba inşaat ve altyapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, alana hayvanların cinsine göre 3 tip barınma kulübesi yerleştiriyor.
Büyükşehir Belediyesi, can dostların yeni yuvasında sürdürdüğü inşa çalışmalarını 20 gün içinde tamamlayıp hizmete açmayı hedefliyor.