Eğitim
Giriş Tarihi : 20-10-2021 18:18   Güncelleme : 20-10-2021 18:18

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZ, ULUSLARARASI BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

ÜNİVERSİTEMİZ, ULUSLARARASI BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTEMİZ, ULUSLARARASI BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
ÜNİVERSİTEMİZ, ULUSLARARASI BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
Bilim dünyasındaki saygınlığını her geçen gün arttıran Üniversitemiz, uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi ve THE Emerging Economies University Rankings 2022 sıralamasında 251-300 bandına girmeyi başardı.

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından biri olan Times Higher Education (THE), 2022 Gelişen Ekonomiler Üniversite Sıralaması’nı açıkladı.

THE Gelişen Ekonomiler Üniversite Sıralaması, yalnızca Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın FTSE Grubu tarafından “ileri düzeyde gelişmiş”, “orta düzeyde gelişmiş” veya “az gelişmiş” olarak sınıflandırılan ülkelerdeki kurumları içerir. Dünyanın 50 farklı bölgesinden başvuruda bulunan 698 üniversite, eğitim (teaching), araştırma (research), atıflar (citations), uluslararası görünüm (international outlook) ve endüstri gelirleri (Industry Income)’nden oluşan beş ana başlık ve alt başlıklarla birlikte toplam 13 kritere göre değerlendirildi.

Organizasyona bu yıl ilk kez başvuru yapan Dicle Üniversitesi, sıralamaya girmeye hak kazanan 698 üniversite arasından 251-300 bandına girmeyi başardı. Üniversitemiz aynı listede yer alan Türk üniversitesi arasında 10. sıraya, Devlet Üniversiteleri arasında ise 5. sıraya yerleşti.
Bu başarıda emeği geçen öğretim üyelerine ve Dicle Üniversitesi ailesine teşekkür ederiz.