Eğitim
Giriş Tarihi : 29-11-2021 11:39   Güncelleme : 29-11-2021 11:39

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: ÖĞRETME EĞİTİMİNDE STEM+A EĞİTİMİN ROLÜ

ÖĞRETME EĞİTİMİNDE STEM+A EĞİTİMİN ROLÜ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: ÖĞRETME EĞİTİMİNDE STEM+A EĞİTİMİN ROLÜ
ÖĞRETME EĞİTİMİNDE STEM+A EĞİTİMİN ROLÜ
Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında “Öğretme Eğitiminde STEM+A Eğitimin Rolü” adlı panel düzenledi.
Panelin açılış konuşmasında Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Giray Topal, ‘’Maarif davamızı en iyi formüle eden herhalde Nurettin Topçu olsa gerek. Sadece muallim sorunlarına değil, hem talebe, hem mektep, hem meslek, hem de üniversite sorunlarına köklü çözümler sundu. Ayrıca birtakım formülleri sadece ezberleten muallim, benliğimizin iktidarından her gün bir parçasını yok etmektedir’’ dedi. Eğitimde karşılaşılan sorunları da dile getirdi.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, ”bizi yetiştiren ailemiz var, aileden sonra öğretmenler geliyor. Canı gönülden söylüyorum ki en çok yatırım yapılması gereken meslek grubu öğretmenlik olduğu kanaatindeyim. Çünkü çocuklar 36 aydan sonra öğretmene emanet ediliyor. İyi bir eğitim için ise teknoloji, matematik ve diğer bilimleri bir arada kullanmak gerekir’’ dedi.
Panel, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Abdülkadir Maskan “Öğretmen Eğitimde Sürdürülebilir STEAM+A Eğitimin Önemi” Muş Alpaslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Bekir Yıldırım “Öğretmen Enstitüleri Bağlamında Öğretmen ve Öğrenciler İçin STEM Eğitimi”, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Arş. Gör. Dr. Elçin Ayaz “Mühendislik Tasarım Temelli Öğretim Sürecinde STEM Etkinlikleri: Öğretmen Eğitiminde Bir Uygulama Örneği” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
Panele; dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.