Eğitim
Giriş Tarihi : 15-02-2022 19:47   Güncelleme : 15-02-2022 19:47

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLE YENİŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLE YENİŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLE YENİŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLE YENİŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Dicle Üniversitesi ile Diyarbakır Yenişehir Belediyesi arasında Yenişehir İlçesinin kalkınması, akademik araştırmaların yapılması, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve tarımsal projeleri uygulayarak ilçe halkına daha kaliteli hizmet sunulması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Yenişehir Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen “Yerel Yönetimlerin Kapasitelerinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokol Töreni”ne Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci ve davetliler katıldı.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, “Bizler eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanında bu tür iş birliklerini önemsiyoruz. Üniversitemizdeki bilgi, deneyim ve teknolojik alt yapı ilimizdeki hem sivil toplum örgütlerine hem de belediyelere açıktır. Bunun güzel bir örneğini de bugün yaşıyoruz. Üniversitemizin her imkânı belediyemize açıktır. Yenişehir Belediyesi ile imzalayacağımız iş birliği protokolünün üniversitemize ve belediyemize hayırlı uğurlu olması temennisiyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İş birliği protokolü öncesi konuşan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Dicle Üniversitesi ile imzalanacak olan iş birliği protokolü ile Yenişehir İlçesinin kalkınması ve ilçede akademik araştırmaların yapılmasının sağlanacağını belirterek, “Bir kent ortak akılla yönetilmek zorunda. Bu nedenle kentin farklı aktörleriyle iş birliği içerisinde olduk. Köklü kültürü ve önemli akademisyenleri olan Dicle Üniversitesi ile imzalayacağımız iş birliği protokolü ile de halkımızın ihtiyaçlarına cevap vereceğimizi düşünüyor, protokolün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Dicle Üniversitesi ile Diyarbakır Yenişehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.