Eğitim
Giriş Tarihi : 13-12-2021 19:38   Güncelleme : 13-12-2021 19:38

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: DİCLE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE TÜP BEBEK MERKEZİ AÇILDI

DİCLE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE TÜP BEBEK MERKEZİ AÇILDI

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: DİCLE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE TÜP BEBEK MERKEZİ AÇILDI
DİCLE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE TÜP BEBEK MERKEZİ AÇILDI
Dicle Üniversitesi’nde Tüp Bebek Merkezi açılışı Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. 

Dicle Üniversitesi Başhekimlik konferans salonunda başlayan etkinlikte hastane tanıtım videosunun ardından açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, tüp bebek merkezinin bölge için önemli bir hizmet olduğunu kaydetti. Vali Karaloğlu, “Tüp bebek süreci özellikle anne için uzun bir süreç. Bunun şehirde ve bölgede insanın evine yakın bir merkezde olması çok önemli. Diğer illere tüp bebek tedavisi için giden Diyarbakırlı bir aile için bu uygulamanın kendi şehrinde başlamış olması çok ciddi avantaj sağlayacak” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, “Diyarbakır’a yapılan her sağlık hizmeti bölgeye yapılmış sayılır çünkü Diyarbakır bölgenin en büyük sağlık üssüdür” dedi.
Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, tüp bebek merkezlerinin devlet kurumlarında açılışının öneminden bahsederek, bu hizmetin özel sektörde alınan yüksek miktardaki ücretlere karşı suistimalini engellediğini de belirtti.

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ ise bölgeye kazandırılan tüp bebek merkezinin eğitim ve sağlık açısından çok büyük önemi olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından yeni tüp bebek merkezi kurdelelerin kesilmesiyle hasta kabulüne başlandı.