Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 23:30   Güncelleme : 08-11-2021 23:30

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: DİCLE’DE ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIMI YAPILDI

DİCLE’DE ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIMI YAPILDI

DİCLE ÜNİVERSİTESİ: DİCLE’DE ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIMI YAPILDI
DİCLE’DE ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIMI YAPILDI
Dicle Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci kulüpleri toplulukları 08-12 Kasım 2021 tarihleri arasında öğrenci yaşam merkezi bahçesinde kulüpleri tanıtarak üye kayıtlarını almaya başladı. Stantlarda ilgililerini ağırlayan kulüp yöneticileri, öğrencileri, kulüpleri ve faaliyetleri hakkında bilgilendirdi.
Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, İlahiyatçı, Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ezeli Azarkan, Genel Sekreter Doç. Dr. Ali Karakaş, SKS başkanı Abdullah Getiren Öğrenci Yaşam Merkezinde bulunan kulüp tanıtım stantlarını ziyaret ederek öğrenciler ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, ‘’Tanıtım faaliyetlerinin amacı, öğrencilerin bu kulüpler aracılığı ile kendilerini sosyal yönden geliştirebilme, üniversiteye uyum süreçlerini hızlandırma ve çeşitli organizasyonlarda görev alarak sosyalleşme imkanı bulmalarını sağlamaktır’’ dedi.
Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri, bu tür aktiviteler sayesinde, öğrencilerin ders dışı bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunabilmeleri amacıyla kurulan bu kulüplere rektör Karakoç öğrencilerin üye olmasını önerdi.
Yayını izlemek için tıklayınız: //www.youtube.com/watch?v=UivtKQQtLbQ