Gündem
Giriş Tarihi : 12-01-2022 20:29   Güncelleme : 12-01-2022 20:29

DBB’den kadın istihdamı ve sosyal sorumluluk projelerine katkı

DBB’den kadın istihdamı ve sosyal sorumluluk projelerine katkı

DBB’den kadın istihdamı ve sosyal sorumluluk projelerine katkı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kadın istihdamı ve sosyal sorumluluk projelerini geliştirmek amacıyla 2021’de farklı çalışmalar yürüttü.
Büyükşehir Belediyesi, kadın istihdamına yönelik çalışmalar kapsamında kadınlara ekonomik kazanç için destek vermeye devam ediyor.
Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Çermik, Çüngüş, Hani, Lice, Kulp, Kayapınar, Çınar, Eğil kadın kooperatiflerini bir araya getiren sergi düzenledi.
Sergide kooperatiflerde faaliyet yürüten kadınların tekstil, el sanatları ve doğal gıda ürünleri satışa çıkarıldı.
Keçi Burcunun İşlevlendirilmesi Projesi
Keçi Burcu’nda kentin yöresel yemeklerini yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunmak amacıyla kadınlara yönelik gastronomi eğitimi düzenledi.
 “Keçi Burcunun İşlevlendirilmesi Projesi” kapsamında tescilli Diyarbakır yemekleri eğitimini tamamlayan 100 kadın sertifikasını aldı. Bağımsız jüri tarafından yapılan yarışmada dereceye giren 4 katılımcıya ise seyyar satış standı verildi.
Çay Bizden Muhabbet Sizden
Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın belediye hizmetlerinden daha iyi faydalanması ve taleplerin birebir dinlenmesi amacıyla başlattı.
Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, çocuk gelişimci ve sosyal çalışma uzmanlarının da aralarında bulunduğu ekiplerle çat kapı ev ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Bu kurslardan faydalanan kadınların çocukları için oyun odaları hizmet verildi. 2021’de mesleki ve kişisel gelişim kurslarından yaklaşık5 bin kadın ve çocuk faydalandı.
 .