Gündem
Giriş Tarihi : 24-02-2022 18:48   Güncelleme : 24-02-2022 18:48

Ahmed-i Hani Akademi Lise Bismilli öğrencilerin eğitimine katkı sunuyor

Ahmed-i Hani Akademi Lise Bismilli öğrencilerin eğitimine katkı sunuyor

Ahmed-i Hani Akademi Lise Bismilli öğrencilerin eğitimine katkı sunuyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismilli gençlere eğitim alanında destek sunmak amacıyla Ahmed-i Hani Akademi Lisesi’ni hizmete açtı.
Kent merkezi ve ilçelerde gençlerin, eğitimdeki başarı grafiklerini yükseltmek için açtığı Akademi Liselere yenilerini ekliyor.
Bu kapsamda Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Bismilli gençler için 5 derslikli Ahmed-i Hani Akademi Lisesini açarak 300 genci üniversite sınavlarına ücretsiz olarak hazırlıyor.
Ahmed-i Hani Akademi Lisesi’nde alanında uzman eğitmenler, 12’inci sınıflara devam eden ve mezun olan öğrencilere Temel Yeterlilik Testi (TYT) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarına hazırlıyor 9,10 ve 11. Sınıf öğrencilerine ise destek eğitimi veriyor.
Yeni eğitim yuvasında, ayrıca gençlere yönelik 2022-2023 eğitim döneminde idare tarafından belirlenen takvim kapsamında çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenlenecek.
 “Çalışmalarımız verimli geçiyor”
Bismil Ahmed-i Hani Akademi Lisesi öğrencilerinden 19 yaşındaki Rotinda Ergün, evde ders çalışma imkanı olmadığını bu nedenle merkezi tercih ettiğini söyledi.
Akademi lisede verimli ders çalışabildiğini kaydeden Ergün, şunları aktardı:
“Kardeş sayımız fazla olduğu için evde ders çalışma imkânım olmuyordu. Odaklandığım konu bozuluyor ve toparlanmam zor oluyordu. Ama buraya herkes ders çalışmaya geliyor ve çalışmalarımız verimli geçiyor. Burası bana çok şey katıyor, dersler konusundaki birçok eksiğimi burada kapatabiliyorum. Hocalarımızda bu konuda bize çok yardımcı oluyorlar.”
Rahat çalışma ortamından dolayı Ahmed-i Hani Akademi Lisesini tercih ettiğini anlatan 18 yaşındaki Gökçe Çelik ise şöyle konuştu:
“Bismil’de böyle bir yerin olduğunu arkadaşlarımdan öğrendim ve kayıt yaptırdım. Bilmediğimiz soruları hocalarımıza soruyoruz ve birlikte çözüyoruz. Etütlerimiz çok güzel geçiyor.  Burada olmaktan çok mutluyum” 
Kayıtların devam ettiği merkeze öğrenciler Altıok Mahallesi 70. Sokak No:1 (Eski Devlet Hastanesi Binası) adresine gelerek bizzat başvuruda bulunabilecek. Bilgi almak isteyenler, 0412 999 17 81 telefon numaralarını arayabilecek.